Atrakcje

Stalowa Wola to młode miasto, gdzie próżno szukać historycznych, wielowiekowych budowli, obronnych zamków, starych kamienic. Niemniej jednak warto spędzić wolny czas zwiedzając perły naszego miasta, świadczące o bogatej historii terenów, na których powstało główne miasto Centralnego Ośrodka Przemysłowego. 
Polecamy:

Aby spędzić wolny czas na relaksie, zapraszamy do skorzystania z pływalni MOSiR oddalonej od naszego Hotelu zaledwie 2 km.

Aeroklub Turbia położony 7 km od Stalowej Woli aeroklub organizuje szkolenia szybowcowe , oraz różnego rodzaju zawody szybowcowe, balonowe. Aeroklub dysponuje własnym lotniskiem, możliwe są loty szybowcem, samolotem, balonem.

Pomimo tego, że Stalowa Wola nie oferuje niekończących się atrakcji dla ciekawego turysty, jej położenie umożliwia zwiedzenie położonych w pobliżu atrakcyjnych miejsc. Szczególnie polecamy:

Sandomierz ( 30 km. od Stalowej Woli.)

Sandomierz to piękne miasto królewskie malowniczo położone nad Wisłą , w województwie świętokrzyskim, przy trasie nr 79, około 30 km od Stalowej Woli.

Sandomierz nazywany jest "Małym Rzymem", a to dlatego, że podobnie, jak włoska stolica, ulokował się na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze.

Sandomierz, podobnie jak Kazimierz Dolny , odznacza się tą niepowtarzalną atmosferą klimatem dającej się tu odczuć przeszłości. Nie wystarczy o tym mieście czytać, trzeba je zobaczyć i poczuć.

Sandomierz zyskał znacznie na sławie w ostatnich czasach za sprawą popularnego serialu "Ojciec Mateusz" kręconego właśnie w tym mieście.

Zamek w Baranowie Sandomierskim (45km od Stalowe Woli)

Zamek - zwany "Małym Wawelem" to jedna z najpiękniejszych rezydencji manierystycznych w Polsce. Zamek wzniesiony w typie "palazzo in forteca" stanowi czworobok ujętych narożnymi basztami skrzydeł otaczających prostokątny arkadowy dziedziniec. Dwie kondygnacje kolumnowych arkad wspartych na ozdobionych maszkaronami cokołach i dwubiegowa reprezentacyjna klatka schodowa z dziedzińca należą do najznakomitszych dzieł tego typu w Polsce.

Zamek został wzniesiony pod koniec XVI wieku, w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego. Wspaniałą architekturę Zamku ukształtowaną na wzór królewskiego Wawelu zawdzięczamy najprawdopodobniej włoskiemu architektowi i rzeźbiarzowi Santi Gucci'emu.

 

Park Jurajski w Bałtowie ( 80 km od Stalowej Woli)

Park, w którym można obejrzeć m.in. makiety dinozaurów w naturalnych wymiarach. Ścieżki spacerowe podzielone są na odcinki, które reprezentują kolejne epoki geologiczne Ziemi, od kambru, do momentu pojawienia się człowieka. W chwili obecnej na terenie parku znajduje się około czterdziestu modeli dinozaurów. Największy z nich mierzy około 26 metrów długości, z okresu triasu jury i kredy. Na terenie parku znajduje się również muzeum, w którym wystawione są skamieniałości z okresu jurajskiego, w tym między innymi tropy dinozaurów, znalezione w innych miejscowościach regionu świętokrzyskiego.

Na terenie JuraParku znajduje się również Stacja Narciarska Szwajcaria Bałtowska, ośrodek narciarski z wyciągiem krzesełkowym, 2 wyciągami orczykowymi, 2 wyciągami dla dzieci i 6 trasami o łącznej długości ok. 4 km. 

Adres: 37-450 Stalowa Wola, ul. Komisji Edukacji Narodowej 51
Recepcja tel./fax 0-prefix-15 642 21 06, Restauracja tel. 0-prefix-15 642 21 04 | Email: sezam@go3.pl

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Top
Text Color
Link Color
Bottom
Text Color
Link Color